W tym dziale przedstawiamy Wam sylwetki muzyków, którzy w przeszłości współtworzyli zespół Top-One i odgrywali w nim naprawdę znaczące role...

EMIL JELEŃ

Klawiszowiec-chórzysta zespołu w latach 2003-2011, chociaż początki jego współpracy z zespołem sięgają połowy lat dziewięćdziesiątych XX w, kiedy to użyczył swojego głosu w chórkach na płycie "Dzieci Europy". Później wielokrotnie brał udział w sesjach nagraniowych zespołu jako aranżer, kompozytor, wokalista, klarnecista. Poza współpracą z Top-One zajmował się (i do dziś zajmuje) szeroko zakrojoną współpracą producencką z wieloma wykonawcami i ludźmi ze świata muzyki. W marcu 2003 r. po kilku latach pracy w duecie Paweł i Darek oficjalnie przyjęli Emila w szeregi grupy. W tym czasie nagrał on z zespołem płytę "Hello!". Na początku 2011 roku zespół rozstaje się z Emilem ze względu na duże rozbieżności w kwestii dalszego funkcjonowania i brzmienia zespołu. Jego miejsce w zespole zajął Robert Gołaszewski


DARIUSZ KRÓLAK

W zespole od 1989 roku jako klawiszowiec - basista. Odgrywał w zespole bardzo ważną rolę jako aranżer. M.in to on wraz z Dariuszem Zwierzchowskim zaaranżował wszystkie utwory z płyty "Poland Disco". Był zdolnym kompozytorem. Do najbardziej znanych utworów które napisał należą m.in "Lonely Star", "Kiedy odchodzą w cień drzew", "Krew na piasku", a także "Dzieci Europy". W 1999 roku, nie mogąc pogodzić roli muzyka i biznesmena zostaje odsunięty od zespołu, a wszystkie swoje siły poświęca na prowadzenie nieistniejącej już firmy fonograficznej "Pro Dance". Byli koledzy z Top-One nie mają z nim obecnie żadnego kontaktu.


MACIEJ JAMROZ

Członek Top-One od początku istnienia. To on jako pierwszy dołączył do formującego zespół Pawła Kucharskiego. Perkusista, manager, a w latach 1992-1993 drugi, obok Pawła wokalista grupy. Bardzo skuteczny jako manager, a później także właściciel firmy fonograficznej "Top One Records". Znany również jako kompozytor takich hitów jak "Coraz wyżej", "Fred Kruger", "DJ - zagraj dla nas". Odnosił również dość spore sukcesy jako lider zespołu "Jamrose", który to założył będąc jeszcze członkiem "Top One". W 1995 r. zespół odłącza się od Maćka podążając własną drogą.


MARIUSZ LUBOWIECKI

Klawiszowiec, który dołączył do zespołu niemal na samym początku istnienia Top-One. W czasie nagrywania płyty "No Disco" wyjechał do Anglii aby zarobić na przyzwoite instrumenty dla zespołu. Z tego powodu nie znalazł się na okładce kasety. Z zespołu odszedł w 1992 r, niedługo po powrocie z tournee po USA. Mieszkał w Warszawie ale po ślubie przeniósł się do Szczecina skąd pochodzi jego żona. Zespół nie utrzymuje z Mariuszem żadnego kontaktu - ostatnie wieści o nim wskazywały, że Mariusz definitywnie odszedł od muzyki i otworzył własny sklep RTV, jednak nie wiadomo na 100% jak wygląda sytuacja na chwilę obecną.


SYLWESTER RACIBORSKI

Pierwszy wokalista zespołu Top-One. Było to jeszcze w okresie, kiedy zespół ćwiczył i występował głównie w Zakładowym Domu Kultury "Ursus". W 1989 roku Sylwek zakłada rodzinę i odchodzi z zespołu. Jego miejsce zastępuje dotychczasowy gitarzysta Paweł pełniąc rolę wokalisty do dnia dzisiejszego. Sylwek jest również autorem wielu tekstów do utworów zespołu Top One (m.in "Ole, Olek", "Made in Poland", "Kiedyś..."). Do dziś serdeczny przyjaciel Pawła.


ROBERT KOSTRZĘBSKI

Pierwszy klawiszowiec zespołu Top-One. Występował w zespole jednak bardzo krótko, a odszedł jeszcze w czasie, kiedy zespół był niemalże zupełnie nieznany i nie miał na koncie żadnej publikacji muzycznej. Obecnie jest trębaczem w Reprezentacyjnej Orkiestrze Wojska Polskiego.