POLAND! DISCO NO.2 (1990)

Tracklista:
1. Tekla
2. Miła moja
3. Bliska moim myślom
4. Granica
5. Taka mała
6. Santa Maria
7. Biały miś
8. Wiatr
9. Złoty krążek
10. Poland Disco Mix

Muzyka i słowa:
Twórcy ludowi (1, 2, 4, 5, 6, 8)
A. Tenard (3)
M. Górski (7)
B. Dylan (8)

Wydawca:
Polmark (MC)
Caston (2 CD, LP)

Uwagi i ciekawostki:
- "Poland! Disco" to płyta, dzięki której zyskaliśmy olbrzymi rozgłos. Decydując się na nagranie ludowych w większości pieśni w dyskotekowych aranżacjach nie spodziewaliśmy się że album zdobęcie status "Platynowej płyty", a tym bardziej nie mogliśmy przewidzieć, że przy oficjalnej sprzedaży około 600 tyś. egzemplarzy ponad 10 razy tyle wypuszczą na rynek piraci!!!
- Jedyny zaaranżowany faktycznie na ludową modłę utwór "Tekla" można usłyszeć jedynie na kasecie.
- Podobnie jak w przypadku albumu "No Disco" niektóre utwory zostały skrócone na potrzeby płyty CD. Uważne ucho wychwyci również drobne zmiany w aranżacjach utworu na obu nośnikach.
- Również analogicznie do poprzedniego wydawnictwa "Poland! Disco" ukazało się na dwóch wersjach CD. Różnica między nimi również polegała na braku ostatniej ścieżki czyli mixu utworów (Miła moja, Santa Maria, Bliska moim myślom, Wiatr). Oprócz tego jedno z wydań ukazało się ze znacznie uboższą okładką, na której brakowało tekstów piosenek.
- Przy pracach nad płytą po raz pierwszy brał udział Darek Zwierzchowski, który najpierw stworzył "Teklę", a potem zaaranżował wraz z Darkiem Królakiem wszystkie pozostałe piosenki. Wkrótce dołączy do nas na stałe i zostanie do dziś...
- W 2006 r. odnalazł się prawdziwy autor "Białego Misia", którym jest pan Mirosław Górski. Od tego czasu wszędzie gdzie jest to możliwe utwór podpisujemy imieniem i nazwiskiem utworu, nawet w w/w opisie, choć oczywiście na okładkach nie da się już tego zmienić.