FREEDOM (1995)

Tracklista:
1. Król i żebrak
2. Zakazane miasto
3. Dzieci Europy - version '95
4. Krew na piasku
5. Walcz o mnie - version '95
6. Rejs dookoła życia
7. Złota Yokohama - version '95
8. Party line
9. Wielki bieg
10. Serce jak muzyka - version '95
11. "Pro Dance" mix

Muzyka:
D. Zwierzchowski (2, 5, 6, 8)
P. Kucharski (1, 7, 10)
D. Królak (3, 4, 9)

Słowa:
J. Krynicz (2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10)
S. Raciborski (1, 6)

Wydawca:
Pro Dance (2 CD, 1 MC)
Omega Music (1 MC)

Uwagi i ciekawostki:
- "Freedom" to pierwszy album nagrany bez Maćka Jamroza z którym rozstaliśmy się niedługo wcześniej, a także rekordowy pod względem ilości różnych wydań. Żadna nasza płyta ani przedtem, ani później nie ukazała się w wersji z czterema różnymi okładkami, co z pewnością jest gratką dla kolekcjonerów wydawnictw zespołu Top-One. Warto również wspomnieć że wszystkie okładki do "Freedom" zaprojektował Darek Zwierzchowski.
- Z uwagi na bardzo słabo przeprowadzone ruchy promocyjne poprzednia płyta, czyli "Dzieci Europy" nie uzyskała takiego rozgłosu jakiego żeśmy się spodziewali, w związku z tym postanowiliśmy że 4 najlepsze naszym zdaniem utwory z tamtego albumu zaaranżujemy na nowo i zaprezentujemy ponownie na "Freedom".
- "Pro dance" mix stworzony przez Darka Zwierzchowskiego i Darka Królaka można usłyszeć jedynie na płytach CD. W jego skład wchodzą: Złota Yokohama, Walcz o mnie, Dzieci Europy (wszystkie w wersjach '95), Król i żebrak, Rejs dookoła życia, Wielki bieg i Party Line.
- "Krew na piasku" to jedyny w historii zespołu autorski utwór w którym najpierw powstał tekst, a dopiero potem muzyka. Od wielu lat mamy taką zasadę, że najpierw tworzymy warstwę muzyczną, a słowa powstają później. W przypadku tego jednego utworu zrobiliśmy dokładnie na odwrót dopisując muzykę do gotowego już tekstu Janusza Kondratowicza.